O firmie

Biuro Księgowe o nas Tax Expert 24 jest licencjonowanym biurem rachunkowym stworzonym przede wszystkim z myślą o potrzebach firm z sektora MSP, start-upów, spółek prawa handlowego oraz firm z udziałem kapitału zagranicznego. Jesteśmy elastyczni i maksymalnie upraszczamy zasady współpracy i komunikacji, pozostając otwarci na wszelkie niestandardowe oczekiwania naszych Klientów.

Dojeżdżamy do naszych klientów, samodzielnie odbieramy dokumenty. Dla naszych Klientów udostępniamy również biuro wirtualne.

Licencjonowane biuro rachunkowe w Warszawie z licencją Ministerstwa Finansów od 2005 roku.

Właściciel firmy, Pani Agnieszka Zatorska posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe na stanowiskach: samodzielna księgowa, główna księgowa, kontroler finansowy, dyrektor finansowy, prokurent. Pracowała dla biur rachunkowych prowadząc samodzielnie pełną księgowość klientów oraz dla międzynarodowych firm jako manager odpowiedzialny za wszystkie kwestie finansowo-podatkowe i prawne. Z pozycji Dyrektora Finansowego i Prokurenta odpowiadała również za współpracę z zewnętrznymi biurami rachunkowymi. Wykształcenie wyższe z zakresu finansów i bankowości (Akademia Ekonomiczna w Krakowie) poparte profesjonalnymi szkoleniami z zakresu bieżących przepisów księgowych, podatkowych i prawnych. Od 2005 roku posiada licencję Ministerstwa Finansów na samodzielne usługowe prowadzenie działalności w zakresie rachunkowości/księgowości, posiada szeroką wiedzę w zakresie Międzynarodowych Standardów Rachunkowości, realizuje program CIMA, uczestniczy w kursach związanych z uzyskaniem tytułu Doradcy Podatkowego, Biegłego Rewidenta, jest członkiem Stowarzyszenia Księgowych w Polsce. Biegła znajomość języka angielskiego. 

Obsługa księgowa firm - Warszawa

Zespół pracowników biura to obecnie 21 doświadczonych księgowych (w tym 3 ekspertów ds. kadr i płac) w 2 lokalizacjach w Warszawie, specjalizujących się przede wszystkim w obsłudze spółek kapitałowych, firm z udziałem kapitału zagranicznego, podmiotów wymagających niestandardowego podejścia do obsługi oraz dopasowania się do specyficznych wymagań Klienta. Od 2020 roku mamy również oddział w Bełchatowie.

Wśród naszych Klientów są m.in spółki akcyjne (w tym giełdowe), komandytowo-akcyjne, komandytowe, oddziały zagranicznych firm.

Nasze biuro rachunkowe prowadzi obsługę również w języku angielskim, kompleksowo pomagamy naszym Klientom wejść na rynek polski - rejestracja spółki, formalności podatkowo-administracyjne, analizy rynku i wsparcie sprzedaży. Obsługa księgowa firm zagranicznych obejmuje bardzo szeroki wachlarz usług rachunkowych oraz innych wspomagających prowadzenie biznesu w Polsce. Zdajemy sobie sprawę że polski system podatkowy jest znacznie bardziej skomplikowany niż innych państw europejskich i USA, dlatego staramy się bezpiecznie i odpowiedzialnie wprowadzić nowe podmioty na polski rynek.

Podstawowym systemem księgowym stosowanym przez nasze biuro rachunkowe jest Comarch ERP XT Optima, pracujemy jednak również na systemach księgowych naszych Klientów: INSERT (Rewizor/Gratyfikant/Subiekt), RAKS, SYMFONIA, LEFTHAND, mamy doświadczenie w wdrażaniu i pracy na systemie SAP.
Jesteśmy partnerem TAXXO - dzięki integracji naszego systemu księgowego z platformą Taxxo jesteśmy w stanie udostępnić praktycznie wszystkie dane z naszego systemu księgowego w formie online, zapewniając przy tym znacznie efektywniejszy system obiegu dokumentów i informacji.

Biuro księgowe działa na terenie Warszawy: Śródmieście, Mokotów, Białołęka, Targówek, Wola, Żoliborz, Bielany, Ochota, Włochy, Praga PN, Praga PD, Wawer, Bemowo, Ursus, Wilanów, Ursynów. Również: Legionowo, Łomianki, Nowy Dwór Maz i okolice. Prowadzimy również firmy z innych rejonów Polski. W ostatnim czasie otwarliśmy nowe biuro zlokalizowane w budynku biurowo-hotelowym kompleksu Bliska Wola w Warszawie. Jest to jednej z najnowocześniejszych kompleksów biurowych na pograniczu Śródmieścia i Woli, blisko centrum. Świetna lokalizacja ułatwia dojazd do naszego biura, umożliwiając skorzystanie z usług pobliskim firmom.

Jesteśmy otwarci na nowe pomysły i wspieramy start-upy w trudnym procesie budowania nowego biznesu, pomagamy "zapomnieć" o biurokracji i skupić się na rozwoju nowego projektu.

Niezawodne biuro rachunkowe na Białołęce w pobliżu Targówka

Osoba myśląca o założeniu własnej firmy zwykle zanim jeszcze złoży dokumenty do CEIDG udaje się do biura rachunkowego po pomoc. Po pierwsze w celu ustalenia czy dane biuro zajmie się obsługą dokumentów, a po drugie po pomoc w wypełnieniu wniosku, wyborze opodatkowania czy nawet uzyskaniu dofinansowania na działalność. Obecnie biuro rachunkowe Targówek jest niezastąpione dla przedsiębiorcy. Także duże firmy coraz częściej likwidują wewnętrzne działy księgowości na rzecz współpracy z inną firmą. Zwłaszcza w Warszawie, gdzie jest skupisko największej liczby firmy jest to praktyka bardzo powszechna.

Księgowość Białołęka, Tarchomin - Outsourcing czy księgowa na miejscu?

Wielu osobom wydaje się, że mając księgową lub księgowego na miejscu w swoim biurze będzie lepiej. Ale dla małych firm, albo osób które zaczynają od jednoosobowej działalności może to być za duży koszt. Dobra księgowa Tarchomin nigdy nie zgodzi się pracować za stawkę minimalną, oprócz samych kosztów ZUS, US i pensji potrzebne jest też wyposażenie stanowiska pracy. Odpowiednio dobry komputer, drogie programy do księgowości czy też wysyłanie pracownika regularnie na szkolenia, ponieważ przepisy podatkowe, kadrowe i prawne się zmieniają bardzo szybko i bez odpowiednich szkoleń nikt za nimi nie nadąży.

Z kolei outsourcing księgowości i kadr jest tańszym rozwiązaniem niż wyspecjalizowany pracownik. Biuro rachunkowe na Tarchominie to zespół specjalistów, którzy uzupełniają swoją wiedzę, więc w razie potrzeby można skonsultować się np. z prawnikiem.

Zalety biura rachunkowego

Przede wszystkim biuro rachunkowe bierze na siebie odpowiedzialność za techniczną stronę prowadzenia biznesu. Do przedsiębiorcy należy jedynie promowanie swojej firmy, zdobywanie nowych klientów i realizowanie kontraktów. Czasem też podstawowe działania księgowości jak wystawienie faktury vat sprzedaży. Ale nic więcej: żadnych deklaracji podatkowych, żadnych kontroli skarbowych. Tylko prowadzenie firmy.

Poza tym w wypadku pomylenia kwoty na deklaracji odpowiada za to biuro, a nie firma dla której prowadzi rachunkowość. Także korzystają z usług zewnętrznej jednostki przedsiębiorca nie musi się bać odpowiedzialności aż tak bardzo. Powinien jednak dostarczać wszystkie dokumenty na czas do biura oraz płacić należne składki w wyznaczonym terminie. Wtedy na pewno taka współpraca się powiedzie i przedsiębiorstwo będzie działało bez zarzutu.

Warto wiedzieć, że dobre biuro ma w swojej ofercie:

  • księgowość,
  • kadry i płace,
  • doradztwo podatkowe,
  • doradztwo prawne,
  • wirtualne biuro,
  • rejestrację firm czy start upów.

Sprawdzone biuro

Taxexpert24.pl to biuro rachunkowe, które działa na terenie Warszawy. Przede wszystkim jest to biuro rachunkowe Targówek czy dla pobliskich dzielnic. Można je znaleźć też jako "biuro rachunkowe Białołęka" lub poszukać frazy „księgowa Tarchomin Białołęka”. Jeśli jednak jest takie zapotrzebowanie biuro może obsłużyć i firmy z innych części Warszawy.

Co wyróżnia to biuro rachunkowe na Białołęce na tle innych? Przede wszystkim bogate doświadczenie na każdym polu. Od prowadzenia księgowości dla jednoosobowej działalności po spółki prawa handlowego z pełną księgowością. Dlatego zapraszamy na Białołękę lub Targówek!