Dofinansowanie na rozpoczęcie działalności z Urzędu Pracy

Dofinansowanie na rozpoczęcie działalności z Urzędu Pracy

Chcą Państwo założyć działalność gospodarczą? W tej sytuacji najlepiej skorzystać z dotacji na założenie firmy z Urzędu Pracy, by zrealizować swój plan z dodatkową pomocą. Kto jednak może ubiegać się o środki i jakie są zastrzeżenia, które warto poznać?

Na czym polega dotacja na rozpoczęcie działalności

Zanim złożą Państwo wniosek o dotację, warto poznać jej definicję:

Dotacja jest rodzajem bezzwrotnej pomocy finansowej określonym podmiotom zwykle na realizację konkretnego celu. Beneficjent musi spełniać wszystkie warunki, by otrzymać środki finansowe.

Najpopularniejsze są dotacje na założenie firmy z Urzędu Pracy, które są jednorazowe i bezzwrotne – warto mieć świadomość tego, że przyznaje się je wyłącznie na założenie jednoosobowej działalności gospodarczej.

Dofinansowanie na rozpoczęcie działalności gospodarczej – beneficjenci

Nie wiedzą Państwo, czy mogą ubiegać się o środki na rozpoczęcie działalności z Urzędu Pracy? Według aktualnych przepisów pierwszym kryterium jest wiek osoby wnioskującej – dzieli się je na osoby poniżej 30 wieku i te powyżej wskazanej granicy wiekowej. Nabory na dotacje dla osób młodych są zwykle zamknięte w ramach programu POWER, a dla starszych RPO.

Dofinansowanie z Urzędu Pracy mogą otrzymać osoby:

  • zarejestrowane w UP,
  • będące opiekunkami osoby niepełnosprawnej niepozostające w zatrudnieniu lub nie wykonujące innej zarobkowej pracy,
  • absolwenci centrum integracji społecznej, klubu integracji społecznej, które nie zgłosiły do ewidencji dg zawieszenia działalności gospodarczej.

Ważnym kryterium jest także to, czy nie prowadzili Państwo działalności gospodarczej w okresie 12 miesięcy przed złożeniem wniosku. Dotacja z Urzędu Pracy jest przyznawana osobom, które nie odmówiły przyjęcia propozycji zatrudnienia, podjęły szkolenia, staże – lista warunków jest długa, dlatego warto ją poznać jeszcze przed wizytą w pobliskim oddziale.

Dotacje na rozpoczęcie działalności – pomoc

Jeśli nie wiedzą Państwo, jak przygotować odpowiednie wnioski oraz jakie kryteria i warunki sprawią, że zwiększą się szanse na dotację, nasza kancelaria poda pomocną dłoń. Warto wiedzieć, że istnieje konkretna lista podmiotów, które nie mogą ubiegać się o dofinansowanie nawet po spełnieniu wymienionych warunków. Dobrą wiadomością jest jednak to, że Urząd Pracy to często nie jedyne miejsce, które ułatwi realizację marzeń zawodowych.

Zapraszamy do kontaktu z naszym biurem księgowym Tax Expert 24 – doradzimy we wszystkich niezbędnych kwestiach i pomożemy w uzyskaniu dotacji z różnych dostępnych źródeł.

Dlaczego warto wybrać

Biuro Księgowe Tax Expert 24 Warszawa

Naszą zaletą jest bliskość i dostępność dla naszych Klientów. Działamy na terenie Warszawy: ŚródmieścieMokotów, Białołęka, Targówek, WolaŻoliborzBielanyOchota i okolicy. Posiadamy także filię w Bełchatowie

Nasza firma księgowa Warszawa jest kierowana przez profesjonalistkę z ogromnym doświadczeniem, a pracownicy zatrudnieni w biurze księgowym Tax Expert 24 nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje zawodowe. Naszym mottem jest, by umiejętnie dopasowywać oferowane usługi księgowe do zmieniających się potrzeb i oczekiwań Klientów i gwarantować Im merytoryczny profesjonalizm.

Na skróty. Nasza oferta 

KSIĘGOWOŚĆ

KADRY I PŁACE

DORADZTWO PODATKOWE

DORADZTWO PRAWNE

BIURO WIRTUALNE

REJESTRACJA FIRM

CENNIK

AUDYT PODATKOWY

Brzmi dobrze?

Skontaktuj się z nami!

+48 510 033 300